Aino Vooro

Juhatuse liige, konsultant, raamatupidaja, koolitaja

raamatupidaja-aino-vooro-istub-laua-taga

Aino on pikajalise kogemusega juhtivraamatupidaja, hinnatud koolitaja ning konsultant, kes oskab nõu anda keeruliste raamatupidamise ja finantsidega seotud küsimuste korral.

Aino Vooro on maaettevõtluse ja finantsmajanduse ekspert, kelle poole pöördutakse sageli investeeringutaotluste, finantsprognooside ja äriplaani koostamise asjus. Tänu laialdastele teadmisele ja pikaajalisele kogemusele on Aino Vooro hinnatud spetsialist ka teiste valdkondade raamatupidamise ja finantside korraldamisel.

Kolleegid ja koostööpartnerid peavad Ainot ausaks, õiglaseks ning sihikindlaks professionaaliks, kelle peale võib alati kindel olla.

Aino on lõpetanud Eesi Põllumajanduse Akadeemia põllumajanduse ökonoomika ja organiseerimise erialal. Juba alates 1995. aastast töötab Aino Vooro tegevraamatupidajana. 2006. aastal asutas ta Firako Teenused OÜ, et pakkuda tipptasemelist raamatupidamisteenust, mis vastab klientide vajadustele ning täidab kõiki seaduslikke nõudeid.

  • Aino on tõeline raamatupidamise ekspert, kes on aastaid koolitanud nii raamatupidajaid, finantsjuhte kui ka personalitöötajaid.
  • Ta viib läbi koolitusi Vocos, Tartumaa Põllumajanduste Liidus ja Eesti Raamatupidajate Kogus.  2014. aastal valiti Aino Vooro Tartumaa aasta koolitajaks.
  • Ainol on tipptasemel teadmised põllumajandusettevõtete raamatupidamisest.  Ta on kirjutanud raamatud “Bioloogiliste varade kajastamine raamatupidamises” ning aidanud koostada juhendmaterjali “Alustava põllumajandustootja ABC”.
  • Ainole meeldib ajaga kaasas käia ja uuendusi sisse viia. Ta on paberivaba raamatupidamise propageerija ning soosib koolituste läbiviimist Zoomi vahendusel, kui selleks on vajadust.
  • Vabal ajal tegeleb Aino aiandusega, mis pakub ettevõtte juhi ja tegevraamatupidaja tööle meeldivat vaheldust.

Kontakt: aino@firako.ee +372 511 0413

Haridus

1985 Eesti Põllumajanduse Akadeemia põllumajanduse ökonoomika ja organiseerimise eriala

Raamatupidamise täiendkoolitused

2023 „Negatiivse omakapitali taastamine“, Marko Saag

2023 TK Koolituskeskus OÜ: „Äriregistri seaduse muudatused 2023-2024“, Mikk Põld

2023 Standart Books ja CostPocketi ühildamise koolitus

2023 Addenda OÜ: Ülevaate 2023. aasta maksumuudatustest“, Aule Kindsigo

2023 Addenda OÜ: „Aastaaruande koostamise ja esitamise üldpõhimõtted“, Maire Otsus-Carpenter

2022 Voco koolitus „Käibemaksuvabastus, sisendkäibemaksu mahaarvamine ning rahvusvaheliste tehingute maksustamine“, Tõnis Elling

2022 Äripäeva konverents: „Mis muutub raamatupidaja töös 2023?“

2021 Juunika Koolitus: „Majandusaasta aruande koostamine“, Toomas Villems

2020 Äripäeva konverents: „Raamatupidamisbüroode konverents: Kasumlik kasv 2020“

Trükised

2011 “Bioloogiliste varade kajastamine raamatupidamises” / Aino Vooro. Täiendatud trükk 2020